Chcesz zmienić coś w swojej firmie na lepsze? Potrzebujesz środków na zakup niezbędnych sprzętów? W osiągnięciu tego celu może pomóc Ci dofinansowanie z ZUS na poprawę warunków pracy.

Wspomniane dofinansowanie dostępne jest dla każdej wielkości firm.

W celu skorzystania z niego prosimy o zapoznanie się z podstawowymi informacjami dotyczącymi konkursu ZUS, które zamieszczamy poniżej.

Jesteś zainteresowany? ZADZWOŃ lub NAPISZ

Wyślij formularz - Dofinansowanie ZUS 2023

Agnieszka Kuźmicka

887 043 666 

biuro@ehsconsulting.pl

Specjalista ds. BHP, inspektor ochrony przeciwpożarowej, biegły sądowy w obszarze BHP, auditor wiodący ISO 45001.

Masz pytanie odnośnie konkursu ZUS?

Poniżej w pytaniach i odpowiedziach odniesiemy się do Twoich wątpliwości!

Do Konkursu może przystąpić wnioskodawca, który spełnia łącznie następujące wymagania formalne:

  1. nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne;
  2. nie zalega z opłacaniem podatków;
  3. nie znajduje się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem;
  4. nie ubiega się o kolejne dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia wypłaty przez ZUS całości ostatniego dofinansowania;
  5. nie ubiega się o kolejne dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia zwrotu dofinansowania, do którego został zobowiązany.

Wnioski należy składać w terminie od 17 kwietnia 2023 r. do 18 maja 2023 r.

Jednak warto pamiętać, że miesiąc może się okazać niewystarczającym terminem na kompleksowe opracowanie wniosku, dlatego warto złożyć zapytanie o opracowanie wniosku wcześniej.

Działania inwestycyjne i doradcze zostały wskazane w załączniku nr 4 do Regulaminu konkursu na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2024 r.

Na liście znajdują się m.in.:

  1. osłony stałe i ruchome chroniące przed zagrożeniami mechanicznymi, występującymi w niebezpiecznych strefach maszyn i innych urządzeń technicznych;
  2. tłumiki akustyczne oraz materiały dźwiękochłonne chroniące przed hałasem;
  3. urządzenia i elementy wentylacji ogólnej i miejscowej wywiewnej oraz nawiewnej do stosowania w warunkach zagrożenia szkodliwymi czynnikami chemicznymi lub pyłowym;
  4. maszyny i urządzeni z ruchomym podestem roboczym, służące poprawie bezpieczeństwa prac na wysokości, np. podesty ruchome (wiszące, masztowe, stacjonarne), podesty ruchome przejezdne (wolnobieżne, przewoźne);
  5. środki techniczne zabezpieczające przed dostępem do stref pracy pracowników, np. tymczasowe balustrady/bariery ze stałym oznakowaniem ostrzegawczym, itp.
  6. środki ochrony indywidualnej (ŚOI) oraz sprzętu do pracy na wysokości, tj. sprzętu ewakuacyjnego, sprzętu do pracy w tzw. „dostępie linowym” oraz urządzeń kotwicznych;
  7. urządzenia służące poprawie bezpieczeństwa pracy w przypadku narażenia na czynniki chemiczne, np. urządzenia do bezpiecznego przechowywania substancji chemicznych (np. bezpieczne szafy, bezpieczne pojemniki), natryski ratunkowe do obmycia całego ciała oraz natryski do przemywania oczu, środki do ograniczania wycieków (np. wanny, sorbenty), przemysłowe systemy detekcji toksycznych lub wybuchowych gazów;
  8. urządzenia służące wyłącznie ograniczeniu obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego:

a) wózki jezdniowe do przemieszczania palet (o udźwigu do 2 ton i maksymalnej wysokości unoszenia do 3,5 m) wyłącznie z napędem elektrycznym takie, jak: wózki prowadzone, podestowe,

b) ręcznie prowadzone ciągniki do wózków, np. magazynowych (o udźwigu do 2 ton i maksymalnej prędkości jezdnej do 6 km/h),

c) urządzenia do transportu pionowego osób chorych i niepełnosprawnych w zakresie jednej kondygnacji, np. podnośniki rehabilitacyjne,

d) zestawy do zrywki drewna (przyczepa leśna z żurawiem, bez ograniczenia udźwigu).

  1. Przesyłamy do Klienta formularz kontaktowy, w którym Klient opisuje specyfikę swojej firmy wraz z podaniem obszarów dofinansowań, które go interesują.
  2. Podpisujemy umowę, przystępujemy do realizacji prac.
  3. Przygotowujemy wniosek wraz z kompletem załączników m.in. oceną ryzyka zawodowego, oceną obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego (jeśli będzie wymagana).
  4. Klient składa wniosek zgodnie z naszymi wytycznymi.
  5. Czekamy na wyniki konkursu.

Nasze wynagrodzenie zasadnicze mieści się w przedziale 1500,00 zł netto do 2500,00 zł netto – w zależności od terminu przystąpienia do realizacji prac, a także stopnia złożoności projektu.

Wynagrodzenie „od sukcesu” tj. w przypadku, gdy otrzymasz dofinansowanie wynosi od 2% do 5% kwoty pozyskanego dofinansowania – w zależności od terminu realizacji wniosku i stopnia złożoności projektu.

Zdecydowanie! Pamiętaj, że do złożenia wniosku wymagany jest szereg dokumentów np. ocena ryzyka zawodowego, która musi spełniać określone kryteria postawione w regulaminie konkursu. Zatem niezbędne jest wsparcie eksperta w tym zakresie m.in. w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

ZUS Dofinansowanie na poprawę warunków pracy – kilka słów na podsumowanie

Jak sam widzisz, opracowanie wniosku o dofinansowanie z ZUS na poprawę warunków pracy wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Natomiast nie warto z tego względu z niego rezygnować – najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy i wiedzy ekspertów.

Opinie klientów – sprawdź!

Serdecznie polecam – ogrom wiedzy, profesjonalizm oraz bardzo pro-klienckie podejście całego zespołu. Na zdjęciu omawiamy sprawy przy kawie! Polecam serdecznie.
Jestem zadowolony z współpracy z EHS Consulting. Dużo perspektyw na rozwój w branży, profesjonalny sprzęt i dobry kontakt.
Pani Agnieszka to fachowiec z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, nigdy nie zostawia pytań bez odpowiedzi. Najlepsza firma z branży BHP z jaką kiedykolwiek współpracowałem. Polecam!

Referencje klientów