Doświadczenie i wiedza
Ekspertyza biegłego sądowego
Jesteś zainteresowany/zainteresowana ekspertyzą biegłego sądowego?
lub zadzwoń: +48 887 043 666
W przypadku wystąpienia zdarzeń niepożądanych w związku z wykonywaną pracą najczęściej w sytuacji wypadku przy pracy o stopniu ciężkim lub śmiertelnym opinia biegłego w zakresie BHP staje się nieodzownym elementem większości postępowań cywilnych oraz karnych.
FAQ
Masz inne pytania?
Sprawdź nasze pytania i odpowiedzi – wspólnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości!
1.
Kontakt
Pierwszym krokiem jest kontakt z nami przez telefon lub mail
2.
Rozmowa
Drugi krok to poznanie potrzeb klienta i zaproponowanie warunków
3.
Współpraca
Trzeci krok to podjęcie współpracy i rozpoczęcie działań
bezpłatna konsultacja
Umów się na bezpłatną 15 minutową konsultację online
Wybierz dogodny termin i umów się na spotkanie online. Bezpłatna konsultacja to 15 minut, które możesz wykorzystać na rozmowę na dowolny temat związany z ekspertyzą biegłego sądowego.
referencje
Zobacz co piszą o nas klienci
Duża fachowość, możliwość skorzystania z usług w trybie online, a także szeroka dostępność czasowa. Z całym przekonaniem polecam Panią Agnieszkę Kuźmicką.
Piotr Błaszczyk
Konsultant Podatkowy w SWGK
Agnieszka prowadziła szkolenia z BHP dla pracowników mojej firmy. Polecam ją jako bardzo dobrego i profesjonalnego szkoleniowca. Cały proces przebiegł sprawnie i w miłej atmosferze.
Marcin Olejnik
CEO w Chatbots
Polecam w 100 procentach! Duża dawka wartościowej wiedzy. 10/10!
Aleksandra Taraszkiewicz
Aleksandra Taraszkiewicz – rozwody, sprawy rodzinne i opiekuńcze
JAKIE ELEMENTY POWINNA ZAWIERAĆ OPINIA BIEGŁEGO SĄDOWEGO?
Opinia biegłego sądowego składa się kilka kluczowych elementów.
- Dane dotyczące specjalisty, czyli imię i nazwisko, stopień naukowy, specjalizacja, przynależność do sądu lub instytucji naukowo-badawczej. Jeśli w przeprowadzeniu ekspertyzy brała udział też inna osoba, trzeba podać jej imię i nazwisko wraz ze wskazaniem czynności, które wykonywała.
- Dane sądu zlecającego opinię, sygnatura akt i opis materiału dowodowego, na którym opierał się specjalista.
- Czas przeprowadzenia ekspertyzy i data wydania opinii.
- Dokładne sprawozdanie z badania, opis przyjętej metody oraz wskazanie ewentualnych urządzeń wykorzystywanych w trakcie pracy (także źródeł wiedzy specjalistycznej).
- Wnioski/uzasadnienie. Najważniejsza część opinii. To tutaj biegły musi odpowiedzieć na wszystkie pytania stawiane przez sąd.
- Załączniki, dokumenty, materiały badawcze, m.in. fotografie (jeśli te były konieczne)
- Podpisy wszystkich biegłych, którzy uczestniczyli w wydaniu opinii. Należy przy tym jednak pamiętać, że osoby, które brały udział w wydaniu opinii, mogą być przez sąd przesłuchiwane w charakterze biegłych. Natomiast osoby, które jedynie uczestniczyły w badaniach – w charakterze świadków.
Na koniec, przygotowaną opinię biegły musi przedłożyć sądowi oraz w formie odpisów – także stronom postępowania, ponieważ mają prawo zgłaszać swoje uwagi do wykonanej ekspertyzy.
Jeśli jesteś pracodawcą, u którego w firmie wydarzył się wypadek o stopniu ciężkim lub śmiertelnym – skorzystaj z naszego doradztwa.
Jeśli jesteś poszkodowanym i na skutek wypadku ciężkiego nie możesz wrócić do pracy – również zewnętrzna opinia biegłego może być pomocna w walce o odszkodowanie.
branżowe informacje
Blog
Jesteś zainteresowany naszymi usługami?
+48 887 043 666