Ograniczenie obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego pracowników to jedno z zadań przed jakim stoi Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Poprzez dofinansowania projektów poprawy bezpieczeństwa ZUS podnosi świadomość prewencji wypadkowej w firmach. Przykładem takich działań jest prewencja wypadkowa w zakresie ograniczenia dolegliwości mięśniowo-szkieletowych. Ocena obciążenia układu mięśniowo – szkieletowego powinno zostać wykonane uznaną metodą oceny obciążenia. Jedną z uznanych metod oceny obciążenia jest metoda OWAS.

Analiza obciążenia służy do oceny wielkości obciążenia statycznego na stanowiskach pracy. Umożliwia klasyfikację pozycji pleców, ramion i nóg oraz wartości obciążenia zewnętrznego. Jest powszechnie stosowanym systemem identyfikacji i oceny postawy całego ciała ludzkiego podczas pracy.

Jesteś zainteresowany przygotowaniem oceny obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego? ZADZWOŃ lub NAPISZ

Poproś o ocenę obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego

Agnieszka Kuźmicka

887 043 666 

kontakt@ehsconsulting.eu

Specjalista ds. BHP, inspektor ochrony przeciwpożarowej, biegły sądowy w obszarze BHP, auditor wiodący ISO 45001.

Masz pytania dotyczące przygotowania oceny obciążenia układu mięśniowo- szkieletowego?

Sprawdź nasze pytania i odpowiedzi – wspólnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Ocenę obciążenia przygotowujemy metodą OWAS. Metoda OWAS bierze pod uwagę obciążenie pochodzące od czterech czynników: – pozycja pleców, – ułożenie przedramion, – praca nóg, – wielkość obciążenia zewnętrznego, ale nie uwzględnia częstości zmiany pozycji oraz rytmu pracy.

W przypadku stanowisk pracy, na których pracownicy wykonują prace związane z obciążeniem fizycznym np. ręczne prace transportowe, czynności związane z wymuszoną pozycją ciała.

W przypadku wzięcia udziału w konkursie ZUS: https://ehsconsulting.pl/bhp/zus-dofinansowanie-na-poprawe-warunkow-pracy/ i wnioskowaniu o dofinansowanie na sprzęt, który ma odciążyć pracownika np. w pracach transportowych. Przygotowujemy takie wnioski kompleksowo.

W ramach jednego wynagrodzenia za opracowanie wniosku przygotowujemy takie dokumenty jak: ocena ryzyka zawodowego, ocena obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego.

Jaki jest koszt?

Cena opracowania oceny obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego różni się w zależności od:

  • od stanowiska pracy, ilości pozycji podczas zmiany roboczej,
  • spełnienia określonych kryteriów np. narzuconych przez warunki konkursu ZUS,
  • lokalizacji zakładu pracy.

Co uwzględnia cena?

  • przyjazd do firmy, ocenę stanowiska pracy, dla którego przygotowujemy ocenę obciążenia,
  • opracowanie dokumentacji,
  • dalsze konsultacji po opracowaniu dokumentacji m.in. w celu wdrożenia działań prewencyjnych.

Opinie klientów – sprawdź!

Serdecznie polecam – ogrom wiedzy, profesjonalizm oraz bardzo pro-klienckie podejście całego zespołu. Na zdjęciu omawiamy sprawy przy kawie! Polecam serdecznie.
Jestem zadowolony z współpracy z EHS Consulting. Dużo perspektyw na rozwój w branży, profesjonalny sprzęt i dobry kontakt.
Pani Agnieszka to fachowiec z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, nigdy nie zostawia pytań bez odpowiedzi. Najlepsza firma z branży BHP z jaką kiedykolwiek współpracowałem. Polecam!

Referencje klientów

Odwiedź naszego branżowego bloga