Ocena ryzyka zawodowego pracy zdalnej jest niezwykle ważna, ponieważ praca zdalna może stwarzać różne zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. W celu dokonania takiej oceny należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak charakter pracy, ergonomię stanowiska pracy, narzędzia komunikacyjne czy ryzyko stresu.

Na czym dokładnie polega ocena ryzyka zawodowego pracy zdalnej?  Jak wygląda analiza ryzyka zawodowego?

Skontaktuj się z nami! ZADZWOŃ lub NAPISZ

Poproś o ofertę odnośnie oceny ryzyka zawodowego dla pracy zdalnej

Agnieszka Kuźmicka

887 043 666 

kontakt@ehsconsulting.eu

Specjalista ds. BHP, inspektor ochrony przeciwpożarowej, biegły sądowy w obszarze BHP, auditor wiodący ISO 45001.

Masz pytanie odnośnie oceny ryzyka zawodowego dla pracy zdalnej?

Poniżej w pytaniach i odpowiedziach odniesiemy się do Twoich wątpliwości!

Zgodnie z przepisem art. 226 Kodeksu pracy na pracodawcy ciąży obowiązek udokumentowania przeprowadzonej oceny ryzyka zawodowego oraz dokumentowania zastosowanych niezbędnych środków profilaktycznych.

Zgodnie z nowelizowanym Kodeksem pracy – art.  6731 §  5 Kodeksu pracy: ,,Przy ocenie ryzyka zawodowego pracownika wykonującego pracę zdalną uwzględnia się w szczególności wpływ tej pracy na wzrok, układ mięśniowo-szkieletowy oraz uwarunkowania psychospołeczne tej pracy. Na podstawie wyników tej oceny pracodawca opracowuje informację zawierającą:

  • zasady i sposoby właściwej organizacji stanowiska pracy zdalnej, z uwzględnieniem wymagań ergonomii;
  • zasady bezpiecznego i higienicznego wykonywania pracy zdalnej;
  • czynności do wykonania po zakończeniu wykonywania pracy zdalnej;
  • zasady postępowania w sytuacjach awaryjnych stwarzających zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego.(…)”

Tak, przed dopuszczeniem do wykonywania pracy zdalnej pracownik potwierdza w oświadczeniu składanym w postaci papierowej lub elektronicznej zapoznanie się z przygotowaną przez pracodawcę oceną ryzyka zawodowego oraz informacją zawierającą zasady bezpiecznego i higienicznego wykonywania pracy zdalnej oraz zobowiązuje się do ich przestrzegania.

Opinie klientów – sprawdź!

Serdecznie polecam – ogrom wiedzy, profesjonalizm oraz bardzo pro-klienckie podejście całego zespołu. Na zdjęciu omawiamy sprawy przy kawie! Polecam serdecznie.
Jestem zadowolony z współpracy z EHS Consulting. Dużo perspektyw na rozwój w branży, profesjonalny sprzęt i dobry kontakt.
Pani Agnieszka to fachowiec z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, nigdy nie zostawia pytań bez odpowiedzi. Najlepsza firma z branży BHP z jaką kiedykolwiek współpracowałem. Polecam!

Referencje klientów

Odwiedź naszego branżowego bloga